Tipy na výlety

Pokud jste milovníky aktivní dovolené, přijeďte k nám a rozhodně se nudit nebudete. Najdete zde vyžití v jakémkoliv ročním období. Z široké nabídky si každý najde aktivit, která ho bude bavit, ať už dáváte přednost turistice, jízdě na kole, památkám, plavání, cyklistice, sjezdovkám a nebo rybolovu.

A nemějte strach, že by se vaše děti na Lipně nudili, máme pro vás vyzkoušené tipy ...

Grafitový důl Český Krumlov

Prohlídka grafitového dolu v hloubce 70 m pod povrchem nabízí ukázku těžby i svezení důlním vláčkem. Před tím, než se vydáte na samotnou prohlídku, vás vybaví speciálním oblečením, jehož součástí je i důlní lampa. Následně vás do podzemí zaveze důlní vlak, kterým dříve jezdili horníci na šichtu.

Historie grafitových dolů na Českokrumlovsku sahá až do poloviny 18. století. V jednom z nich byl v hloubce 70 m pod povrchem vytvořen prohlídkový dvoukilometrový okruh, od 1. května 2008 je opět otevřen veřejnosti. Asi 1,5 km se projíždí důlním vláčkem, zbytek trasy, kde návštěvníci vidí praktické ukázky těžební činnosti spojené s výkladem, se jde pěšky. Výprava pod Českým Krumlovem a jeho okolím trvá více než hodinu.

Království lesa

Nové lesní město s množstvím herních prvků přibližuje krásu a rozmanitost šumavského lesa.

 • Obří královská trampolína
 • Dětská lanovka
 • Vesnička pro malé skřítky
 • Malá lesní zoo - kozičky, kočka divoká, veverka obecná, puštík obecný, sojka chocholatá
 • Lesní hřiště pro velké atlety
 • Houpačka beranidlo
 • Hradní stezky lesních zvířat
 • a další, celkem 44 atrakcí
Czech RepuBRICK - LEGO výstava

Výstava Czech Repubrick je největší český svět z LEGO® kostek. Na jednom místě, v Lipně nad Vltavou, navštívíte Národní muzeum, hrad Karlštejn nebo katedrálu svatého Víta. Nakouknete do vesmírné stanice, roztočíte ruské kolo, stanete se vlakovým průvodčím nebo osvětlovačem rockového koncertu.

Na ploše 2 000 m2 najdete více jak 40 obřích staveb propracovaných do nejmenších detailů. Čekají vás známé české památky, filmoví hrdinové v životní velikosti, technické modely na ovládání i záplava kostek na hraní. 

​Součástí výstavy je prodejna se stavebnicemi LEGO® a stánek s menším občerstvením.

Na lodi z Vyššího Brodu do Krumlova

Troufnete si vyrazit z Krumlova na celodenní plavbu pro opravdové vodáky po nejoblíbenějším úseku Vltavy?

Trasa začíná pod hrází ve Vyšším Brodu a pokračuje do Rožmberku a Českého Krumlova. Během plavby projedete celkem 9 jezů a po cca 6 až 8 hodinách dorazíte do cíle, kde vás v dohodnutý čas nebo po zavolání půjčovna vyzvedne. Zakotvit doporučujeme až po průjezdu Krumlovem (např. v Kempu Krumlov), ať vám nic neunikne. Jen v samotném Krumlově sjedete další 4 jezy a prohlédnete si nejhežčí část města z hladiny řeky. Hlady a žízní při tomto dlouhém výletu trpět nebudete, po celé trase je spousta možností, kde se občerstvit.

Bike park na Lipně

Netradiční zábava s trochou bezpečného adrenalinu Vás čeká v Bikeparku Lipno.
Vzrušující a přitom bezpečný 1500 m dlouhý zábavný sjezd zvládnou děti i začátečníci. Z horní stanice lanovky Bikeparku se Vám naskytne nádherný výhled a její okolí je protkáno stezkami pro horská kola.

 • 1,8 km (modrá trať) a 1,2 km (červená trať - obtížnější) dobrodružné a zábavné jízdy s množstvím klopenek a převýšením 180 m
 • pohodlná přeprava kol na čtyřsedačkové lanovce Promenádní
 • možnost zapůjčení veškerého vybavení přímo u lanovky
 • parkování zdarma
 • vhodné pro děti od 8 let, začátečníky i pokročilé!
Lyžařský areál Hochficht

Skiareál Hochficht  na Šumavě nedaleko Lipenského jezera nabízí široké možnosti všem vyznavačům zimních sportů a pro všechny – bez ohledu na věk a lyžařské schopnosti od dětí přes úplné začátečníky až po náročné lyžaře. Každý si tu může vybrat – od pohodových rodinných sjezdovek až po závodní trať FIS, na které se jel Evropský pohár.

 • 20,8 km atraktivních sjezdovek
 • 9 km lehká obtížnost
 • 10 km střední obtížnost
 • 1 km těžká obtížnost FIS
 • 1 km s umělým osvětlením pro večerní lyžování
Vyhlídková plavba lodí po přehradě

Pravidelné okružní plavby z lipna a Frymburku. Přijďte a poznejte, jak opravdu velké "Jiho-české moře". Naskytne se vám nezapomenutelný pohled z hladiny lipenské nádrže.

 • Okružní a linkové plavby vyhlídkovými loděmi několikrát denně, nástupní místa Lipno nad Vltavou a Frymburk.
 • Další přístaviště v Dolní Vltavici, Horní Plané, Černé v Pošumaví a Přední Výtoni.
 • Některé lodě s možností přepravy jízdních kol.
 • Plavby na objednávku pro skupiny, školy a spolky.
 • Loď Adalbert Stifter pojme až 250 pasažérů na palubu.
 • Plavby s dětským programem a večerní plavby podle aktuálního jízdního řádu.
Cyklostezka kolem Lipna

Jezerní cyklostezka Lipno – Frymburk – Přední Výtoň – Lipno (21 km) vede podél jezera. Je celá pokryta kvalitním hladkým asfaltem a je tedy vhodná nejen pro cyklisty, ale také pro milovníky in line bruslí. Trasa kopíruje podél břehu jezero, profilově je rovinatá, plná romantických zákoutí a výhledů na Lipenské jezero. Stezka je v části Lipno – Frymburk večer osvětlena.

Jezerní cyklostezka na Lipně je vhodná pro rodiny s dětmi, úsek Frymburk – Lipno (přehradní hráz) – Přední Výtoň je zcela bez silničního provozu. Výlet je možné pojmout také jako okružní jízdu, pokud budete pokračovat z Přední Výtoně na Frýdavu po silnici s minimálním automobilovým provozem a pak využijete přívoz do Frymburku. Najedete tak téměř přesně vzdálenost půlmaratónu – 21 km, který se na této trase již tradičně běhá a jezdí na in line bruslích. Po trase je připraveno  možností  občerstvení a  dětských hřišť.

Stezka korunami stromů

Stezka korunami stromů Lipno, celorepublikový unikát a první stezka svého druhu v České republice, přivítala své první návštěvníky 10. července 2012. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Lipna.

11 adrenalinových sekcí pro děti, interaktivní didaktické zastávky a jeden z nejdelších suchých tobogánů v České republice. Ohromující výhled na Lipenské jezero, šumavskou přírodu, Novohradské hory a vrcholky rakouských Alp. To vše Vám bude odměnou za vystoupání po 675 metrů dlouhé lávce až do výše 40 metrů!

Stezka je zakončena 40 metrovou devítihrannou vyhlídkovou věží, která je unikátní svým vzhledem, a to nejen díky vzdušné architektonické formě, ale také bezbariérovým přístupem, typem a metodou výstavby.

 

Adventure Golf - funspot Lipno

Adventure golfové hřiště se skládá z 18ti jamek rozprostřených a zasazených do členitého terénu botanické zahrady plynule procházející kolem vodopádu a dvou jezírek s bohatou faunou a flórou. Hra není nijak fyzicky náročná a zahrát si může opravdu kdokoliv, 3 leté dítě i 99 letý senior. Přijďte nás navštívit a prožijte krásný den, na který Vy a Vaše rodina jen tak nezapomene.

Hřiště zůstává osvětlené i pro večerní romantickou hru pod hvězdami doprovázenou příjemnou hudbou či holografickou projekcí.

Rezervujte si svůj pobyt přímo u majitele

Víte už termín své dovolené? Udělete si včasnou rezervaci.
Napište nám nebo zavolejte a společně ověříme zda máme volno, případně nabídneme jiné termíny.

Těšíme se na vaši návštěvu.